Albania flag Embajada de Albania en Madrid

DirecciónCalle Lagasca 68, 1D
28001 Madrid
España
Teléfonolocal: 91.562.6985
internacional: +34.91.562.6985
Faxlocal: 91.561.3775
internacional: +34.91.561.3775
Emailembassy.madrid@mfa.gov.al

» ¿Puedo visitar a Albania sin visa?

Comentarios acerca de esta Embajada

Valbona Pejelloshi
Wed, 1 Feb 2023 12:12 EST
Shtyrja e afatit té pashaportés
Tre kate her I Mora né telefon ,konsullatén shqiptare né Madrid,dhe me thojn qé ato nuk béjn as pashaporta as shtyrje afati.Ju lutem shum,me thoni si tha béj??Jam shum e smur me cancer,nuk mund te udhtoj.
Eduarti
Tue, 24 Jan 2023 11:24 EST
Valbona PejelloshiThu

me sa di un ketu ne spanj nuk mundesh por mundohu te flasesh me ambasaden qofte dhe ne tel
dhe ishallah te kryejn pun.
Valbona Pejelloshi
Thu, 12 Jan 2023 03:05 EST
Jetoj ne spanj.Ku mund ta shty afatin e pashaportes ketu ne spanj???Per arsye shendetsore nuk mund te leviz nga spaña.Ju lutem me ndihmoni
Rosa
Mon, 12 Sep 2022 11:19 EDT
Certificado de soltería
Hola,
Alguien me puede ayudar cómo tramitar el certificado de soltería para mi pareja albanés.
Y tiene que ser debidamente apostillado para contraer matrimonio. En la página donde expiden certificado personal no hay opciones de certificado de soltería. Cualquier ayuda .. gracias
Berat
Thu, 30 Jun 2022 04:17 EDT
Si te aplikoj per shtetsi shqipetare
Mirdita si je i jam nje shqipetar nga kosova qe jetoj prej me shum se 10 vite ne spanje por ketu po kam problem me letra se nuk po mi pranojn pasaporten e kosoves pytja ime eshte a kish pas mundesi ose te drejt te aplikoj per shtetsi te shqiperis
Drini
Wed, 1 Dec 2021 06:44 EST
Pershendetje
Pershendetje! Dikush brenda mundesi te me tregoj,jam ne pritje te pashaportes spanjolle per momentin kam karten nie pasi kam bere martese me spanjolle,dona te dija nese mund te punoj ne gjermani pa proshut procedure per marrjen e pashaportes?
Fradiol
Sun, 20 Dec 2020 11:56 EST
Kej kalimi
Pershendetje me ka humbur karta e indetitetit dhe pashaporta shkova te beja denancimin me certifikaten e lindjes nuk ma pranuan me kerkuan nje dokoment me foto dua te di a mundem me e marr lejen e kalimin
Ena
Sun, 20 Sep 2020 01:58 EDT
España
Drilona meret takim ktu ne spanje si smeret vetem vonojn cdo gje aplikohet per internet un sapo bera karten spanjolle edhe pashaporten spanjolle tani ne kohen e virusit vonojn me shum
Ena
Sun, 20 Sep 2020 01:51 EDT
España
Ne ambasaden shiptare ne Madrid nuk rinovohen pashaportat per te ver pashaporte te re duhet te ikesh ne shipri
Drilona
Sun, 5 Jul 2020 18:37 EDT
A mund te bje pasaport ne ambasden Shqiptare ne Madrit
Pershendetje ne janar me mbaron afati i pashaportes dhe dya te bej nje re problemi esht qe smund te shkoj ne Shqiperi sepse nuk jam e sigurt qe munt te kthehem ketu prap se para ca kohesh me vodhen dokumentin spanjoll dhr per shkak te kti virusi esht e pamundur te maresh takim me kerku tjeter kart identiteti pyetja esht a ka ndonje zgjidhje qe mund te nxjer ketu pashaport apo e zgjasin per nje vit apo jo pastaj ne qofte se shkoj ne shqiperi amund te hyj me denoncimin e kartes qe me kan dhen policia pa pasur probleme ktej ngaqe dhe tani esht problem me kte mbylljen ekufijve ...ju lutem me ktheni nje pregjigje ne qofte se zgjidhet kjo qeshtje ktu ne ambasaden tuaj faleminderit...

Publique un comentario en esta página

Le invitamos a compartir sus experiencias sobre Embajada de Albania — tales como obtener visas y otros servicios, localizar el edificio y temas por el estilo.

Su nombre
Título
Su mensaje
Máximo 2000 caracteres
 

Este sitio web no es operado por esta(e) Embajada y por lo tanto sus comentarios y preguntas no serán necesariamente vistas por su personal. Por favor tome en cuenta que éste no es un foro para discutir ampliamente sobre la política exterior de Albania, por lo que los temas de dicha naturaleza serán eliminados.