Vereinigten Staaten flag Botschaft von Vereinigten Staaten in Tirana

AdresseRruga e Elbasanit No. 103
Tiranë (Tirana)
Albanien
Telefonnummerlokale: (04) 224.7285
internationale: +355.4.224.7285
Telefaxzahllokale: (04) 223.2222
internationale: +355.4.223.2222
http://tirana.usembassy.gov/

Anmerkungen über diese Botschaft

Artan Mema
Sun, 18 Feb 2018 09:38 EST
Demokraci eshte drejtesi. Prona e vene ne rruge te drejte eshte e shenjte.
Demokraci eshte drejtesi. Prona e vene ose trasheguar ne rruge te drejte eshte e shenjte. Miq Amerikane ne shqipetaret duam qe te jetojme ne demokraci ne drejtesi. Ju Lutem mos ndihmoni keta politikan haiduta qe edhe piken e fundit te gjakut tja pijne popullit. Tregojini popullit se cfar dhe sa kane vjedhur keta elite politikan. Mos i nderoni sepse ju ulnni popullin Shqiptar dhe demtoni moralisht. Derri quhet derr, hajduti dhe krimineli quhet kriminel dhe nuk duhet punuar ose nuk duhet qe te shoqerohesh me te. Vertet ato jane zgjedhur ne mungese Alternative nga populli Shqiptar por kjo nuk do te thote qe politikanet ose gjygjtaret jane legjitimuar qe te koruptohen te vjedhin hatazi te bejne 1001 gjera kriminele dhe pastaj te priten me gjithe nderet nga elitja nderkombetare demokratike. Cdo te thote kjo, bej 1001 te zeza po sillu politikisht korekt sepse vlen dhe ste hy gje ne kembe. E vetja shprese per popullin tone eshte qe internacional nga bota demokratike keta politikane kriminel shqipetare te marrin ate qe meritojne, BURGUN.
Ne Shqiptaret nuk kemi lindur wetem te emigrojme, te jemi te varfer, te vuajme, te mos kemi dinjitet. te na marrin neper kembe, te paguajm per cdo cope letre leke qe ta marrim tek njerzit qe ju demokrate internacionale
legjitimoni. Neqoftese ju nuk mundeni te na ndihmoni atehere ju lutemi te pakten mos e forconi kete elite krimineash politikane qe edhe populli shqipetare te kete mundesine dhe te gjeje forzen ta rezoje kete sistem kriminel dhe korupt. Asnjeri nuk duhet qe te shkoje me mendje se mudet qe te beje ca te dete dhe mund tja dale pa u gjyku dhe te pergjigjet per te gjitha ne kete bote dhe jo vetem para Zotit.
ll

Schreiben Sie eine Anmerkung zu dieser Seite bekannt

Teilen Sie bitte Ihre Erfahrungen mit der Botschaft von Vereinigten Staaten. Ihre Anmerkungen können von der Öffentlichkeit gesehen werden, also umfassen nicht private Informationen.

Ihr Name
Schlagzeile
Ihre Mitteilung
Buchstaben des Maximums 2000
 

Diese Web site wird nicht durch die Botschaft bearbeitet und Ihre Anmerkungen und Fragen konnten nicht von seinem Personal gesehen werden.