Kosovo flag Botschaft von Kosovo in Berlin

BotschafterBeqë Cufaj
AdresseWallstraße 65
D-10179, Berlin
Deutschland
Telefonnummerlokale: (030) 2404.7690
internationale: +49.30.2404.7690
Telefaxzahllokale: (030) 240.476.929
internationale: +49.30.240.476.929
embassy.germany@rks-gov.net
http://ambasada-ks.net/de/

Anmerkungen über diese Botschaft

Hoti
Tue, 17 Dec 2019 02:33 EST
Pershendetje po me duhet qertefikat elindjes per djali jemi me udhtu neper serbi a mundet per nji dit me marr ju faleminderit
enkileda
Wed, 1 Mar 2017 07:40 EST
pasaporta
jame interesuar si mund te nxiret pasaporta ne botschaft te kosoves ne berlin e kam veq kopjen e leternjoftimit qka duhet te bej ju lutem te kem nje pergjigje sa me te shpejt ju faliminderit shum .....
Milot
Tue, 9 Feb 2016 02:04 EST
Dokumentet e duhura peer baashkim familjar
Une jam i fejuar me nje vajz,ajo jeton dhe vepron ne gjermani a mundet dikush me m'tregu cilat Dokumente duhet me i pas komplet
Faleminderit shum
Burim
Sun, 15 Nov 2015 13:43 EST
Mirdita e pata, nje pytje jam azyl ne gjermani a kam drejt me e nxer passporten a e lypin qendrimin e gjermanis apo nuk ju Intereson flm
Ultralord Mega
Mon, 21 Sep 2015 15:22 EDT
Empirie zeigt...
...dass die Blödheit im Kosovo beheimatet ist. Sonst würde unter dem Disclaimer "Diese Web site wird nicht durch die Botschaft bearbeitet und Ihre Anmerkungen und Fragen konnten nicht von seinem Personal gesehen werden." nicht 71 Seiten Fragen stehen. Gut zu wissen.
blendi
Thu, 23 Jul 2015 15:47 EDT
blendi
nese nusja ka pasaport gjermane qfar dokumenta duhen pr kuror n kosov
Doni
Sat, 27 Dec 2014 21:07 EST
Studenta te Diplomum
hi,

A ka ketu ne gjermani Kosovar qe jan "Studenta" te Diplomum / Akademik dhe ku mundem mu njoftu me ta? A ak ndonje Shoqata si bajn keso Organizime?

Ju lutem per informata.

ju pershnedes Doni
Blerta Gashi
Sat, 1 Nov 2014 13:02 EDT
Einbürgerung
Labinot

faleminderit per informacionin se qe 1 vit kam kerku ni firm me mi nxerr letrat prej kosove.

Kta te ALC ja kan fillu me mi mbledh veq.

tungi
Besart
Sat, 11 Oct 2014 10:35 EDT
Organizim
Hi,

a ka ndo nje organizim ne Frankfurt per 28. 11?

Nese din dikush diqka tregona!


Ju pershendes!
Majlinda
Mon, 29 Sep 2014 06:23 EDT
Tgjitha kto qa jon shkru jon tverteta!

Bile bile jon edhe mashum se tverteta. Kan trgu si nje puntore si osht ne Frankfurt me plheret ka qen en Berlin. Ne Berlin u rreh me nje koleg te vet dhe e kan qu ne Frankfurt. Paremdoni qa do me than kjo!!!!!!!!!
Puntort rrehen mesveti dhe kta puntor na kan neve ne dor. Parmndoni ju shkoni atu e ata puntor i kan nervat e kqija e ju gjuhen juve e ju rrehin. Jo si ju rrehin po si e mshelin derin ju smuni me dal e ju kapin ju gjujn per dritare prej 6 kat.
Kjo mun ndodh! Runu kur tshkoni mos folni se mun nodh si ju rrehin a ju bajn tjeter sen.

Une personalish e kom ni vido kur jon kan atu pet dyten her e kom pa ni rast si jon sjell stafi i konsulates me ni nen dhe vajzen e saj. Kit vido me sum deshir e kidha perhap veq me pa far njerzsh ulen tu...Me shku atu ni shka a ni shkin ndryshe sjellen a me popell tvet bajn kshtu. Shkau jav mshel gojn tybe. Po edhe atyne atu sju ka qillu ni unlesh se ndryshe ihin sjell.

Ohhh mjert na qa kem.

Schreiben Sie eine Anmerkung zu dieser Seite bekannt

Teilen Sie bitte Ihre Erfahrungen mit der Botschaft von Kosovo. Ihre Anmerkungen können von der Öffentlichkeit gesehen werden, also umfassen nicht private Informationen.

Ihr Name
Schlagzeile
Ihre Mitteilung
Buchstaben des Maximums 2000
 

Diese Web site wird nicht durch die Botschaft bearbeitet und Ihre Anmerkungen und Fragen konnten nicht von seinem Personal gesehen werden.