Albanien flag Botschaft von Albanien in Ljubljana

AdresseZaloška cesta 69
1000 Ljubljana
Slowenien
Telefonnummerlokale: (01) 547.3650
internationale: +386.1.547.3650
Telefaxzahllokale: (01) 547.3652
internationale: +386.1.547.3652
embassy.ljubljana@mfa.gov.al

» Kann ich zu Besuch in Albanien ohne Visum?

Anmerkungen über diese Botschaft

Muhamet Hoxha
Sun, 27 Sep 2015 14:04 EDT
Per poshterimin qe ben policija e Sllovenise
Jam me banim ne Zvicer e ja preva bileten kusherires time per nje qendrim tek ne .Bileten ja preva me kthim por me daten 27.0902015 ate e ndalojne ne aeroport dhe megjithese une i dergova te gjitha dokumentat qe ata me kerkuan me i mail dhe me thane qe ti sjell edhe garancine nga komuna ku une jetoj dhe kisha kohe deri te nesermen ne oren 12.00 perseri nuk e mbajten fjalen dhe meqenese ai qe me premtoi e la turnin ne oren 19.00 e kishte lene me shenim qe ta kthenin po ate mbremje per ne Tirane.Polici qe e mori turnin ne oren 19.00 thote qe paraardhesi i tij e ka lene me shkrim qe ta kthejne.Pse nuk nderhyn shteti jone???Pse jemi kaq te pambrojtur???Keto mund te perseriten perseri por une do tju sugjeroja shqipetareve MOS udhetoni me Adrian se ata nuk ndryshojne me mendime kundrejt nesh nga Serbet(ose policija e tyre ka dale nga shkolla Serbe)
Dibrani Skender
Thu, 19 Mar 2015 09:34 EDT
Shqetesim ne lidhje me rrugetimin e SHETASEVE SHQIPTAR nepermes Aeroportit te Ljublanes (14.03.2015)
Pershendetje te nderuar zyrtar te REPUBLIKES SE SHQIPERIS
Jam shume i mllefosur kur i pash se si malltretoheshin QYTETARET e JUAJ edhe pse tanima eshte hequr regjimi i vizave ( ju lutem me permiresoni nese gaboj)
-konkretisht pash se si u kerkoheshin ne menyren me brutale te komunikimit shum gjera qe tanima nuk duhet te kerkohen gjat udhetimit te rregult me nji pasaport kuptohet te rregullt:si psh.ku shkon , pse shkon sa qendron, si quhet personi ku shkoni , ku punon ai.
mandej duhet te keni bilet KETHYESE udhetimi e shume gjera tjera te pa kendeshme e me nji gjuhe tejet te vrazhget dhe ofenfuese
-Ju lutem perdoreni autoritetin e juaj ne menyr qe qytetaret tuaj te mos ofendohen pa asnji arsye ( perveq qe jan SHTETAS SHQIPETAR)
Jam i gatshem ne qdo koh te deshmoj te pamunat e mija ne udhetimin Tiran-Ljubljan-Zürich te dates 18.03.2015 ora17:15
Me respekt
Skender Dibrani (Stetas KOSOVAR dhe ZVIZERRAN)
Mbetem me shpres se ky shqetesim i imi te gjej mirkuptim

Schreiben Sie eine Anmerkung zu dieser Seite bekannt

Teilen Sie bitte Ihre Erfahrungen mit der Botschaft von Albanien. Ihre Anmerkungen können von der Öffentlichkeit gesehen werden, also umfassen nicht private Informationen.

Ihr Name
Schlagzeile
Ihre Mitteilung
Buchstaben des Maximums 2000
 

Diese Web site wird nicht durch die Botschaft bearbeitet und Ihre Anmerkungen und Fragen konnten nicht von seinem Personal gesehen werden.