Austrian embassies in nearby countries

» Albania

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Austrian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

Austrian flag Embassy of Austria in Pristina

AddressAhmet Krasniqi 22
Dragodan I
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 249.284
international: +381.38.249.284
Faxlocal: (038) 249.285
international: +381.38.249.285
Emailpristina-ob@bmeia.gv.at

» Can I visit Austria without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 121–130 of 235, newest first.
<< < 1 2 3 ... 11 12 13 14 15 ... 22 23 24 > >>
dyziii
Fri, 18 Feb 2011 13:28 EST
pershendetje
a mundeni ju lutem mmem treguu qfar dokumentaa duhet per bashkim familjar
hysnia pzzzz
Tue, 8 Feb 2011 15:05 EST
kosova
tung juve te ambasades a i keni mar te gjitha llojet e viza a jepen vizat sezonale ne prishtin a po jo apo ne shkup prapduhet me shku ne shkup nje pergjigje e presim
Mentor
Sat, 5 Feb 2011 12:17 EST
Viza Studentore
Visa Studentore a ja kan niss me leshu per si vjet a mos e din naj kush a ka more
Admini
Tue, 1 Feb 2011 10:08 EST
Tung
O njerez, ku jeniii be, si po kaloniiii be, apo ju rriheeet beeee. A po ziniii naj sen beeee, po qysh jeniii beeee, ku jeeeniiii beeee, a po ju rriheeeet beeeee. Une jam Admini i ksaj faqejeeeeee. DHe djema muni me u shku me u ki me arusha te barhda, ne prizeren, qka fitove: a a em aueuaehuhaeuhuaehuhaeuhuaehuaehuhae ku jeeeniiii beeee, apo ju rriheeeet beeee, po qysh jeeeniiii beeee, a po ju rriheeeet beee, po ku jeniiii beeee a po ju rrriheeeet beeee, po qysh jeeeniiii beeeee, apo ju rrrihheeeeee beeee, po ku jeniiiii beeee, apo ju rriheeeet beeee, po ku jeni beeeeeee a po ju rrihet beeeee, po ku jeni beeeeeee a po ju rrihet beeeee, po ku jeeeeniiiiiiiii beeee a po ju rriiiiiiiheeeeet bee, po ku jeniiiii beeeee a po ju rriiiiiheeeet beee, po ku jeniiiii beeeee a op ju rrriheeeet beeee, PO KU JEEEENIII BEEEEE , A PO JU RRRIHEEEET BEEEEE aehuaeuhauehueah shifmi djema a , mos u merzitni bveeeeee, ok djema shifmi beeeee mos u merziiiitniiii beeeee, ok djema shifmi beeeee mos u merziiiitniiii beeee, ok djema shifmiiii beeee mos u merziiiitniii be eauhaehuhaehuaehuheauh
I Vetmuari
Tue, 1 Feb 2011 09:56 EST
Anonimi
Hey shok, une jam nje djal 35 vjecar dhe kerkoj nje vajze me cica te mdhaja, per lidhje serioze dhe avanturiere. Nese muni mema gjet naj njo, jauv lshoj 1 turr per 1 nate. Lajmronum shok ne emailin tim:
i-vetmuari-i-paqier@sexyonline.com
fatoni
Wed, 26 Jan 2011 12:48 EST
pershendetje
ju lutem a ka mundsi me tregu a muj me dergua garancionin nepermes komunes tem nga austrija ne prishtin faliminderit pershendetje
Hasha
Tue, 18 Jan 2011 05:05 EST
Info
Te gjithe juve se keni bere pyetje, kjo nuk eshte web-faqe e Ambasades Austriake edhe nuk shikohet nga ta. Per ma teper kjo faqe nuk ka per qellim te jep informata per viza e pyetje tjera. Qellimi i faqes eshte vetem me i tregu kontaktet e ambasades Austriake ne Prishtine.

Thirrne ambasaden permes telefonit ose kontaktone me e-mail.
gjelbrimi nga prizreni
Sat, 15 Jan 2011 13:29 EST
tung
pershendetje.vetem desha me u informu se qysh asht procedura per viza bashkim familjare.se qfar dokumente duhet me vula apostile.edhe a legalizohen ne ambasaden austriake,ne prishtin edhe a duhet me u perkthy masi te vulosen ne ministrin e jashtme te kosoves,faleminderit per pergjigjen.
dafina mustafa
Sat, 15 Jan 2011 13:26 EST
dafi_besa@hotmail.com
ju lutem amund te me tregoni se shka nevojitet per viz ne austri cilat dokumentacione em duhen per bashkim familjar
buqja
Fri, 14 Jan 2011 06:47 EST
burbuqe-nuha@hotmail.com
pershendetje nga buqja wien ju kisha luten nese tme tregoni a kishi mujten mem ndihmue per ni rast masi e kam dorzue vizen per burrin qe nan muj edhe ne funt dje kam qen ne magistrat dhe me kan than se e kena que negattiv pas nan mujve edhe ne funt negativ nuk jam e qart ju lutem a keni munsi tme tregoni dhe tme ndihmoni ju per shendet buqja austri wien ju lutem tme ktheni ni perxhixhje

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Austrian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Austria, and such topics will be deleted.