Albanian flag Embassy of Albania in Washington

Address2100 S Street NW
Washington DC 20008
USA
Phonelocal: (202) 223.4942
international: +1.202.223.4942
Faxlocal: (202) 628.7342
international: +1.202.628.7342
Emailembassy.washington@mfa.gov.al

» Can I visit Albania without a visa?

Comments on this Embassy

refael
Tue, 7 Feb 2017 11:40 EST
washington
i wish to be a citizen of united states
Barack Obama
Thu, 1 Sep 2016 20:32 EDT
Kar
Ne të ju merr në gomar qij.
Arjan Ulaj
Fri, 30 Oct 2015 16:55 EDT
Pershendetje
Ju lutem, si mund te paisem me vize per master prane Shteteve te Bashkuara te Amerikes. apo dokumentet qe duhen.
kam mbaruar studimet e larta dhe kisha deshire te beja master ne Amerike.Faleminderit
Sokol kutrolli
Fri, 12 Jun 2015 18:44 EDT
Alvinkutrolli@gmail.com
Si mund te iki ne usa me studime .kam mbaruar shkollen e mesme.dhe atje kam njerez..cfae dokumenta kerkohen....faleminderit.
Besar xhemali
Sun, 7 Sep 2014 09:44 EDT
Du qe te vizitoj famljen
Si mundet te aplikoj per te shkuar ne a amerik per ti vizituar te afermit e familjes , Nese mundet ndokush tem tregoj cfar dokumenta duhet te kem per te kerkuar viz .
shba visa
Thu, 3 Jul 2014 07:04 EDT
shbavisa@gmail.com
kush esht i interesuar per te shkuar ne shba te dergoje mesazh ne email shbavisa@gmail.com
elma macka
Sat, 1 Feb 2014 17:47 EST
albania
pershendetje dua qe te mar nje nenshtetesi bullgare por nk di se cfar letrash duhet per ta mar ate ? ju lutem me ktheni pergjigje
Genci Bilali, Esq.
Sun, 26 Jan 2014 19:37 EST
Asistence ligjore ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes
Asistence ligjore ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes
Jam nje avokat Amerikane. Kushdo qe ka nevoje per asistence ligjore ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes mund te me kontaktoj si me poshte vijon.

Genci Bilali, Esq.
Tosolini & Lamura LLP
70 West 36th Street
12th Floor
New York, NY 10018
Tel: +1(212)564-5400
Email: Genci.Bilali@bltalaw.com

Flasim Shqip, Italisht dhe Anglisht.

Ju faleminderit.
Doni
Tue, 17 Sep 2013 12:46 EDT
Pershendetje
Une jam nje student ne shkolle te mesme ne shqiperi.Doja të dija si mund te aplikoj per te vazhduar studimet ne amerike ? Faleminderit !
David Simoni
Fri, 5 Jul 2013 11:59 EDT
simon_david@hotmail.it
Un jetoj ne itali dhe jam me dokumenta dua te marr nji vize turistike per amerik bashke me familje a mundeni te me thoni se cfare dokumentacionini me duhet per aplikim vizet ju faleminderit

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Albanian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Albania, and such topics will be deleted.