Albanian flag Embassy of Albania in Ottawa

Address130 Albert Street, Suite 302
Ottawa, ON, KIP 5G4
Canada
Phonelocal: (613) 236.3053
international: +1.613.236.3053
Faxlocal: (613) 236.0804
international: +1.613.236.0804
Emailembassy.ottawa@mfa.gov.al

» Can I visit Albania without a visa?

Comments on this Embassy

Gazmend Syla
Tue, 30 Dec 2014 06:42 EST
Kanada
Pershendetje jam I interesuar te emigroj ne Kanada per shkak te papunesis dhe kushteve te veshtira deshiroj te dij si jan kushtet per te emigruar ju lutem me kontaktoni ne email adresen gazmendsyla2013@hotmail.com Ok ju faleminderit per mirkuptim
Agim Krasniq
Tue, 4 Nov 2014 05:40 EST
akra.66@hotmail.com
Jam nje qytetar nga Kosova me profesion jam gjeolog por ne Kosove per momentin eshte shume veshtir per te gjetur nje pune te mire dhe te perhershme.Andaj ju lus nese keni mundesi qe te me ndihmoni rreth nje vize per ne Kanada.
Antoni
Sat, 4 Oct 2014 15:22 EDT
ekonomist
Pershendetje jemi nje cift qe deshiorojme te aplikojme per vize pune ne Kanada.Nuk kemi te aferm ne kanada.Flasim shume mire anglisht.Kerkoj te me sugjeroni nje mundesi si mund realizohet kjo.Faleminderit.
agron bregasi
Fri, 23 May 2014 14:04 EDT
hi
hi my name its agron i am 36 years old and i live in fier, my profesion its a barber i speak a good english so i will like too gow in canada so if its posibele let me know please,, so have a good day
ALKET
Sat, 10 May 2014 09:31 EDT
kapajalket@gmail
Hello I am from Albania and Greece live in married a girl 5 years old I want to work in canada work in many areas of construction and people I work with we offer as Canada may apply for visa Thank you
Nesti
Tue, 6 May 2014 01:32 EDT
Dua të emigroj në kanada kam mbaruar shkollën e mesme kam 14 vjet eksperiencë pune brënda dhe jashtë vendit jam35 bjeç ju lutem më ktheni përgjigje
greta
Sun, 4 May 2014 18:30 EDT
vize amerikane
kamqen ne evrop tash kam apliku per viz amerikane se skam tergu se kam qen ne evrop
ladi
Thu, 24 Apr 2014 04:28 EDT
pershendetje te gjitheve si mund te vi ne canada jetoj ne greqi prej 12 vjetesh jam bojaxhi a mund te nxjerr viz pune
nikolin
Mon, 31 Mar 2014 14:59 EDT
mjeshter qatiash
nikolin daja mjeshtria ime asht mjeshter qatiash stokime muresh.
Genci Bilali, Esq.
Sun, 26 Jan 2014 20:02 EST
Asistence ligjore ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes
Jam nje avokat Amerikane. Kushdo qe ka nevoje per asistence ligjore ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes mund te me kontaktoj si me poshte vijon.

Genci Bilali, Esq.
Tosolini & Lamura LLP
70 West 36th Street
12th Floor
New York, NY 10018
Tel: +1(212)564-5400
Email: Genci.Bilali@bltalaw.com

Flasim Shqip, Italisht dhe Anglisht.

Ju faleminderit.

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Albanian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Albania, and such topics will be deleted.