Albanian flag Embassy of Albania in Ottawa

Address130 Albert Street, Suite 302
Ottawa, ON, KIP 5G4
Canada
Phonelocal: (613) 236.3053
international: +1.613.236.3053
Faxlocal: (613) 236.0804
international: +1.613.236.0804
Emailembassy.ottawa@mfa.gov.al

» Can I visit Albania without a visa?

Comments on this Embassy

Edi
Thu, 3 Sep 2020 14:31 EDT
Prokure noteriale per pasuri te paluajtshme
Miredita,
Me duhet te prokuroje tim vella qe banon ne Shqiperi te kryeje transferim pasurie te paluajteshme ne emrin tim.Me qarte: te autorizoj kalimin e nje apt nga prinderit ne emrin tim. Dokumentin e kerkon Noteri ne Shqiperi.
Me kontaktoni nese mundeni ne :esofiaj@yahoo.com
Faleminderit
E.Sofiaj
Driton
Thu, 3 Jan 2019 11:51 EST
Pershendetje nga prizreni
Jam driton mucaj nga peizreni kam kat c deshiroj te punoj dhe te jetoj ne kanada jam i martuar kam dy femi numri im kontaktues 0038649462838
Meglio
Mon, 26 Nov 2018 17:25 EST
Pershendetje te gjith do doja shum te udhetoja ne Kanada Por e kam te pamundur sepse jam me pashaport shqiptare kush mund te me ndimoj.falemirnderit shume respekte
Genci Muzha
Thu, 6 Sep 2018 22:07 EDT
Udhetim me pashaporte te skaduar.
Pershendetje. Kete vere kemi plan te shkojme ne Shqiperi nga Toronto. Vajzes time i skadon pashaporta ne Mars 2019. A ka mundesi te udhetojme me kete pashaporte. Kur te vemi ne Shqiperi do te aplikoj per pashaporte tjeter. Sa zgjat te pajisesh me pashaporte te re. A egziston mundesia per procedure te shpejtuar.
skerdi
Fri, 8 Jun 2018 13:48 EDT
Pershendetje,

Me duhet te bej nje prokure financiare ne lidhje me trashegimni. Une banoj ne Toronto. Si dhe ku mund ta bej?

Mund te me ktheni pergjigje tek skerdim@hotmail.com
rony
Fri, 13 Apr 2018 08:13 EDT
how to get here
bledargarunja74@msn.com
Tue, 9 Jan 2018 11:02 EST
executive chef
Emri im eshte Bledar Garunja.Kam shume vite ne Canada.Kam dy femije,Gracie dhe Christian,11 dhe 8 vjec.Femijet nuk i kam te regjistruar ne gjendjen civile ne Shkoder(Shqiperi)prej edhe nga vi.Kerkoj ndihmen tuaj te di cfare dokumentash me duhen,qe ta kryej kete vere kete proces.Mbetem me shprese per nje pergjigje nga ana juaj.Adresa ime:5490 Haig Ave.n8T,1k9,Windsor,ON,Canada.Nr.telefonit:(519)903 7774
Me respekt Bledar Garunja
Brunilda
Mon, 8 May 2017 12:24 EDT
Monfilles@hotmail.com
Dua te ftoj disa miq te mi Pruvian por qe kane dokumenta te regullta ne Kanada. Mund te hyjne pa vize ne shtepi
Fact
Fri, 10 Feb 2017 08:22 EST
Tung
:)

Kaloni mire
besmir
Tue, 15 Nov 2016 12:42 EST
Pershendetje .Jam i interesuar qe te emigroj ne kanada vper shkak se nuk gjej vende pune .me profesion inxhinjer minierash .jem i interesuar per dokumentacionin.faleminderit

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Albanian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Albania, and such topics will be deleted.