Other Albanian posts in USA

» New York
(Permanent Mission to the UN)

» Washington

Albanian embassies in nearby countries

» Canada

Albanian embassies worldwide

Other embassies and consulates in New York

Albanian flag Consulate-General of Albania in New York

Address156 Fifth Avenue, Suite 1210
New York, NY 10010
USA
Phonelocal: (212) 255.7381
international: +1.212.255.7381
Faxlocal: (212) 255.7380
international: +1.212.255.7380
Emailconsulate.newyork@mfa.gov.al

» Can I visit Albania without a visa?

Comments on this Consulate-General

Showing comments 1–10 of 330, newest first.
1 2 3 ... 31 32 33 > >>
Alban Zyka
Wed, 25 Mar 2015 10:16 EDT
Nje jetes me e mire dhe pune.
Jam 24 vjec,me arsim te mesem, per arsye ekonomike nuk munda te vazhdoj shkollen e lart,kam pervoj ; KAMARIER ,SHOFER AUTO VINXH 50-90 tonesh.ZOTEROJ DHE PATENTEN PERKATESE. adress facebook: zyka.alban@yahho.com
Ida
Fri, 20 Mar 2015 17:25 EDT
1912
Nga do te shkojme nuk bejme dot pa fyer kend... O te zgjuarit e dheut .... Sa per sqarim:
Kjo faqe duket qe nuk eshte faqe zyrtare e konsullates shqiptare po te pakten na kane vene nje numer telefoni e adrese emaili qe te lidhemi me ta... Po si do kemi ne nje faqe zyrtare he si.... ajo do para qe te ndertohet dhe te mbahet. Po pse te hapim 1 faqe te tille kur ato para vene shume mire per mireqenien e konsullit tone... se sic e dime e jemi mesuar tani... Shqiptaret jane vetem te shfrytezojne postin per te mbushur xhepat e tyre.... E qe ta dini ju o miq vajta dhe te ajo faqja zyrtare e ministrise sone te jashtme se dikush I mencur e I urte e kishte sygjeruar me siper.... Se ne dime te perdorim vec google e ky na paskesh vajtur kush e di se ku per te gjetur kete 'miniere ari' qe quhet www.puneetejashtme.gov.al. Po u e gjete o Vella na e thuaj dhe ne qe te mos perdorim me google-in.... Te fillojme dhe ne te mesojme e informohemi .... E qe thoni ju motra e vellezer vajta dhe tek ajo miniera e arit e cte gjeja... ''Informacione nga me te ndryshmet'' po pse nuk thua o Vella se aty ke te gjitha lajmet e dites ske nevoje te hapesh TVSH-ne Top-in apo ku ta di une se ke kanal televiziv.. Se vec informacion ligjor apo informacion per te te drejtuar e per te te informuar se cduhet te besh e cfar dokumenta te duhen per te plotesuar e cuar kur te trokasesh ne dere ne tyre vallahi ore ti Vella I dashur apo moter ca je nuk kishte


Prandaj qepe e mos shaj se kur peshtyn lart te bie ne surrat
ismai63@hotmail.com
Wed, 28 Jan 2015 07:18 EST
6987811296
desha te pyes visa per na amerik ca letrash duhen...
Miri
Thu, 22 Jan 2015 19:13 EST
Adresa e re e Konsullates Shqiptare eshte si me poshte: ndodhet tek godina e misionit

320 East, 79 Street, NY 10075.
Tel (212) 255.7381
consulate.newyork@mfa.gov.al

Kjo faqe zyrtare nuk ka lidhje me Konsullaten kot lodheni ketu, shkoni tek faqja e ministrise se jashtme se i keni te sqaruara shume mire cfare sherbimi doni, une aty mora info.
kleanthi
Thu, 22 Jan 2015 18:02 EST
Ore njerez ko po pyesni ju ketu njeri tjetrin???!!! O zot i madh sa injorate jeni, se moret vesh qe kjo faqe ska lidhje me konsullaten shqiptare??!!
shkoni tek www.punetejashtme.gov.al
Aty keni Konsullaten Nju Jork zgjidhni tek sherbimet dhe do gjeni gjithe infot qe doni! O zot si smerrrni vesh! Dini vetem me u fut ne google dhe kaq!!vazhdoni pyesni ketu si te trashe qe jeni!!
David
Thu, 22 Jan 2015 15:05 EST
Pdavid020@gmail.com
Pershendetje. Du re regjistroj femijen Tim ne Shqiperi . A ka kontakte tel apo se si mund te veproj. C'far ditesh ju mushet mendja konsullates me punu, sepse ne web te ministris tregon tarifa,dhe Jo menyra se si te veproj.a ka nje numer telefoni se I bie Washington the New York por snuk askush,
Simona
Wed, 14 Jan 2015 01:07 EST
Merreni vesh njehere e mire!
KJO FAQE NUK ESHTE WEBSITE I KONSULLATES SHQIPTARE.
Faqja zyrtare eshte www.punetejashtme.gov.al
Aty keni sqarime per pasaportat dhe per gjithe sherbimet.
Adresa e re eshte 320 East, 79 Street, NY 10075.
Kam qene vete ne adresen e re dhe kam bere pasaporten.
Mjaft me kete faqe se late nam duke grire sallate me njeri tjetrin
Dituri Brace
Tue, 13 Jan 2015 10:52 EST
Veprime nepermjet amasades shqiptare ne gjykaten e rrethit Elbasan
Pershendetje!
Ju lutem do desha te pyesja, nese mund te marr nepermjet ambasades shqiptare, nje vendim gjyqi ndarje nga gjykata e rrethit Elbasan (kam karten e identitetit si dhe numurin dhe daten e daljes se vendimit.

Faleminderit

Email:sophiapap7810@gmail.com
Albi
Thu, 8 Jan 2015 17:02 EST
Pershendetje! Kam ardh ne new york para 4 muajsh me vize studenti te cilen ma kan dhen per nje vit . Doja te dija se cfare mund te bej per ta shtuar vizen nga ketu pa shkuar ne shqiperi . Ju falemderit.
mitrovica aldastkozdasa iz aljiza ibrahimi
Fri, 26 Dec 2014 13:55 EST
049 345 696
andira stastkastosa miloras imestor gondisor milora forga lora smorta sipona lora god for abasodor indira hevri pliz god hevri pliz tu jen jes pliz pipol maj sori pliz hevri maj god pliz maj tu en pliz sori pipol maj tu jes pipol hevri maj tu jes pipol maj hevri pliz sori tu jes pliz god jes pigol kastora hevri jes pipol maj sopri pliz banora hevri plizgdora pipol maj tu frec maj fracez abasadore indira pipol maj sori nemojte na palite abasadu u ameriku kaze abasadorija indira

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Albanian Consulate-General — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Consulate-General and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Albania, and such topics will be deleted.