Albanian flag Consulate-General of Albania in Istanbul

AddressGündeş Apt. No. 4/14
Adnan Saygun Caddesi, Uydu Sokak
Ulus, İstanbul
Turkey
Phonelocal: (0212) 244.3256
international: +90.212.244.3256
Faxlocal: (0212) 296.2427
international: +90.212.296.2427
Emailconsulate.istanbul@mfa.gov.al

» Can I visit Albania without a visa?

Comments on this Consulate-General

Arber
Tue, 8 Oct 2019 02:43 EDT
Hasantari
Jam interesuar per pun be turqi kam punuar ushtarak 11 vjet jam me femij te Vogel I martuar dua te iki nga my vend vetem nga padrejtesit
suela
Mon, 2 Sep 2019 12:28 EDT
koshena
Jam e interesuar te di ne menyre te detajuar si mund te procedoj per gjetur nje pune ne Stamboll dhe te jetoj atje.Di anglisht dhe shume mire italisht.Faleminderit
Florjana
Tue, 19 Mar 2019 19:09 EDT
Alijaj.florjana@gmail.com
Pershendetje jam 25 vjeqare,nga kosova jom e interesume per viz punes ne turqi sezonale ose edhe me gjat.
ELSON GJOKA
Mon, 4 Feb 2019 07:24 EST
VIZE PUNE .
SELAM ALEJKOM

...FLAS MIRE 3 GJUHE TE HUAJA(ITALISHT,ANGLISHT,SPANJISHT:) DHE DESHIROJ QE TE SHPERNGULEM PER TE PUNUAR NE TURQI...

(PO STUDIOJ TURQISHTEN:)

0688734248
Rezart
Tue, 29 Jan 2019 15:29 EST
Emigrim
Deshiroj te emigroj ne Turqi bashk me nusen per te punuar nuk di si mund te aplikoj per pune ,di shum mire anglishten do ju isha shum mirnjohes nese do me ndihmonit .
rfetollari@gmail.com
vilsonxhanari3@gmail.com
Wed, 26 Dec 2018 13:03 EST
Si mund te jetoj ne Turqi...Jam developer WordPress

Designer ADOBE - PSD AI AFTER EFFECT PREMIER AutoCAD

GJUHEN E DI NIVELIN E I-re
Vilson
Wed, 26 Dec 2018 12:45 EST
Emigrim
Dua te jetoj nee turqi .....si mund te ze nje baze
Hikmet Şimşek
Tue, 27 Nov 2018 15:19 EST
Interesuar per vizen e tipit D
Jam shtetas Turk kam hapur nje biznes te vogel ne shqiperi dhe me duhet te nxjer lejen e qendrimi ne Shqiperi kam 10 dit qe kam ardhur ne stamboll dhe nuk po mundem te mbaroj pune me ambasaden Shqiptare ju mar ne telefon dhe me thoni te futem tek nje adres qe ju me dhat por esht e pa mundur kerkoj ndimen tuaj per kete rast ju lutem shum stafit te ambasades respekte e-mail:hikmet1976.58@gmail.com telefon Nr=05442313582
Hikmet Şimşek
Tue, 27 Nov 2018 13:49 EST
Interesuar per vizen e tipit D
Jam shtetas turk dhe kam hapur nje nje biznes te vogel ne tiran pos qe te nxjer lejen e qendrimi ne Shqiperi me duhen viza e tipit D dhe disa dekumenta si deshmi penaliteti nga vendi origjines jam gati me te gjitha dekumentacinet qe mu kerkuan dhe pres vizen gje qe nuk mundem ju kam mar ne telefon dhe me dhat nje adres ku mund te futem ne internet gje qe nuk po mundem ndodhem ne stamboll jam 10 dit dhe nuk po mundem te gjej rruge zgjidhje ju lutem me kontaktoni ose me kthen nje pergjigje sepse une kam mbyllur bisnesin dhe po rri ne stamboll per te mar vizen e tipit D nuk mund ta kuptoj normal ju duhet te me mbyllni nje takim dhe tju sjell dekumentat qe ju duhen per te me dhen vizen ju lutem shum kerkoj ndimen tuaj e-mail hikmet1976.58@gmail.com nr. telefonit05442313582 me respekt zoti Hikmet Şimşek
Eli
Fri, 19 Oct 2018 09:51 EDT
Motorr
Dua te shperngulem familjarishte ne turqi per pune si i behet 0675885695

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Albanian Consulate-General — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Consulate-General and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Albania, and such topics will be deleted.