Hungarian embassies in nearby countries

» Albania

» Belarus

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Hungarian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

Hungarian flag Embassy of Hungary in Pristina

AddressRr. 24 Maj Nr. 23
Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 247.763
international: +381.38.247.763
Faxlocal: (038) 247.764
international: +381.38.247.764
Emailprs.missions@kum.hu
Web sitehttp://www.mfa.gov.hu/pristina

» Can I visit Hungary without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 1–10 of 280, newest first.
1 2 3 ... 26 27 28 > >>
linda
Wed, 26 Nov 2014 12:17 EST
une dua te udhetoj neper serbi per ne zvicer ju lutem a duhet diqka per hungari apo vlen viza shengen.
SADIK AJETI GJILAN KOSOV
Tue, 25 Nov 2014 04:40 EST
KERKOJ 1 VIZ PER 4 ANTAR TE FAMILJES PER HUNGARI ME 1.O1.2015 MASI NE KOSOV SKA JET TE MIR ME KUSHTE TE VESHTIRA EKONOMIKE DHE GRUJEN E SMUT PREJ ZEMRES DHE 2 FEMIT QE SKAN KU TE PUNOJN NE KOSOV ESHT NJI JET TEPER E VESHTIR DHE KERKOJ VIZAT NE HUNGARI ME SHPRES SE ATJE ESHT PAKZ MA MIR SHKRUANI NE IMELL DIKI-DIKI
-AJETI@HOTMAIL.COM
ali
Sat, 22 Nov 2014 08:06 EST
lali_alpaqino@hotmail.com
me fale per pytje e kam jam ali rrustemi prej ferizaji aka munesi mem tregu si ka munedesi me lane termin ne ambasaden e hungarise se me pune qe 5 vite jam ne afghanistan po kame deshire me lane termin aka munessi mema dhane veb sat naje kushe flm shume kaloni mir kabul afghanistane
Benjamini
Mon, 17 Nov 2014 16:47 EST
ndaqi viza thirni ne 044 480 622 me cmime te lira dhe viza te mira .
admin
Mon, 17 Nov 2014 16:45 EST
o burra per Zotin sjeni normal me keto pyetje hej , pike se pari kjo nuk eshte faqe zyrtare e Ambasades Hungareze , si pike se dyti ma mir asht me thir vet ambasaden ne tel e me u interesu sesa me i qajt hallet mper palidhe gjana .
0900 10 300 asht me apliku per vize, duhet me i ba 150 deri 200 dokumente, +381.38.247.764 i thirni edhe ju tregojn krejt qa e qysh duhet
Emir
Thu, 6 Nov 2014 14:17 EST
ne cılın numer telefon duhet me bo thırje per termın per vıze.flm.
armend
Mon, 20 Oct 2014 16:04 EDT
31.2.1998
cka duhet plotsu per viz
sinan hasani
Mon, 13 Oct 2014 14:48 EDT
tigrionline@hotmail.com
ju lutemi, kam termin me me 10.11 a mundeni te me dergon se qfar dokoment duhet per viz turisteike Hungareze ne emailn: tigrionline@hotmail.com
egzon bytyqi
Tue, 23 Sep 2014 08:43 EDT
17 05 1992
pershendetje jam egzoni nga lipjani a bon mem tregu jam kan ne burgin e hungaris kam nejt 2 muj serbia sme ka pranu tani me ka mar Iom 3 vjet i kam pas ndales 2 mi ka jek Iom me kan met 1 amo Iom SME KA KTHY ME KA KTHY EMIGRACJONI SA VJET I KAM A BON ME DIT NDALES se ne anbasoden e hungaris po dufke me pagu 25 euro tani met kallxu qka ki tek ki spo kemi kushte me paku per me kqyr me respekt egzoni
oraca
Fri, 29 Aug 2014 03:47 EDT
arben
Une deshta ta di qka esht
puna e vizav.
te hungaris nese ka munci.
Mem tregu qka duhet per me shti viz te hungaris
Nese ka munci mem tregu sa ma shpejtt okeii

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Hungarian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Hungary, and such topics will be deleted.