Austrian embassies in nearby countries

» Albania

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Kosovo

» Latvia

» Lithuania

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Austrian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Skopje

Austrian flag Embassy of Austria in Skopje

AddressMile Popjordanov 8
MK-1000 Skopje
Macedonia
Phonelocal: (02) 308.3400
international: +389.2.308.3400
Faxlocal: (02) 308.3150
international: +389.2.308.3150
Emailskopje-ob@bmeia.gv.at
HoursMonday: 08.30-11.30, Tuesday: 08.30-11.30, Wednesday: 08.30-11.30, Thursday: 08.30-11.30

» Can I visit Austria without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 1–10 of 96, newest first.
1 2 3 ... 8 9 10 > >>
Agron
Wed, 23 Jul 2014 17:54 EDT
Pershendetje.
desha te bej nje pytje ne lidhje me viz per bashkim familiar .
qka duhet te kem un per te aplikuar per viz .
email: Agrongoniagron@hotmail.com
emonda
Sun, 6 Jul 2014 08:23 EDT
pershendetje
Pershendetje
Jam Emonda nje studente , une kam aplikuar per vize studentore me 5 qershor 2014 por akomsa skam marrur asnje pergjigje , kam ndegjuar se tani i leshojne vizat ne shkup brenda dites dhe dua ta ndi nese eshte e mundur te aplikoj perseri pasi dokumentat origjinale i kam , ju isha lutur te me pergjigjeni pasiqe duhet te shkoj ne auatri per kurs te gjuhes .Faleminderit

Email eshefiku@gmail.com
hikmete spahiu
Mon, 16 Jun 2014 15:28 EDT
pershendetje kam apliku per vis qe 1 vit bbashkim familjar per austri te gjitha dokumentet jon ne rregull por dokumentet e mia i ka nxan kuata dhe pom thojn nuk ecin qa me bo ju lutna tregonem
Alban
Mon, 16 Jun 2014 13:28 EDT
Pershendetje
Pershendetje,desha te pyes,nese mundet dikush te me ndihmoje rreth vertetimit qe nuk jam i ndjekur prej policis me qfare vule duhet te vertetohet per te aplikuar per viz studentore,nese din dikush te me lajmroje ne email adresen: albangashi_78@hotmail.com
Faleminderit!
Alban Prenaj
Mon, 16 Jun 2014 12:46 EDT
vize per nenshtrimin e testit pranues ne universitetin e wienes
Me daten 08 korrik 2014 duhet ti nenshtrohem testit pranues ne universitetin e wienes dhe deshiroj qe te bej nje termin per pranimin e vizes sime ne menyre qe te udhetoj ne austri para asaj date.Eventualisht te informohem me detajisht per procedurat qe duhet t'ndjek per pranimin e vizes sime. ju lutem tme informoni ne lidhje me kete procedure ne emailin tim: alban.prenaj@hotmail.com
florim hamiti
Thu, 6 Mar 2014 14:37 EST
jam i interesuar per viz ne austri qfar dokumente duhen ju lutem me ndihmoni se qfar dokumente duhen per viz me lajmroni ne numrin 045-520-682 ju lutem sa me par me lajmroni
adelina.igman.berisha
Mon, 10 Feb 2014 06:46 EST
a ka munci te me ndihmoni me duhet termin urgjent per austri per bashkim familjar ju lutem me lajmroni ne facebook adelina karaxha
Shqipron shala
Thu, 16 Jan 2014 08:00 EST
Pershendetje
A ka mundési tmé tregoni qfar dokumenta nevojiten per viz. Pér viz studentore. Ju faleminderit.. Nr 049-494-770
liridona shkodra
Thu, 9 Jan 2014 10:54 EST
prsh..dashta me dit per viz
per bashkim familjare kam dorzu me 6-nentor 2013 por asnje perrgjigjje sme kaa ardhur.
marika1955
Wed, 27 Nov 2013 17:43 EST
rmarika1955@gmail.com
Hello. Credit fraud email address. dannywhiteloancompany100@gmail.com From 2009 to 2011. up to $ 5,000 enticed me different loan fees. Daniel Oyakhire, Emily Ossy, Mark Lewis, Danny White and who knows how many false names the person. These email addresses are also hers. dannysmithloancompany7@gmail.com ..... dannynino0147@gmail.com ...... opinionloancompany@gmail.com ..... dominionloancompany@gmail.com .... etc Do not believe her every word you write is a lie. He a ruthless crook worm.

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Austrian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Austria, and such topics will be deleted.