Austrian embassies in nearby countries

» Albania

» Bosnia and Herzegovina

» Bulgaria

» Croatia

» Cyprus

» Czech Republic

» Estonia

» Hungary

» Latvia

» Lithuania

» Macedonia

» Moldova

» Montenegro

» Poland

» Romania

» Russia

» Serbia

» Slovakia

» Slovenia

» Turkey

» Ukraine

Austrian embassies worldwide

Other embassies and consulates in Pristina

Austrian flag Embassy of Austria in Pristina

AddressAhmet Krasniqi 22
Dragodan I
10000 Prishtinë (Pristina)
Kosovo
Phonelocal: (038) 249.284
international: +381.38.249.284
Faxlocal: (038) 249.285
international: +381.38.249.285
Emailpristina-ob@bmeia.gv.at

» Can I visit Austria without a visa?

Comments on this Embassy

Showing comments 121–130 of 220, newest first.
<< < 1 2 3 ... 11 12 13 14 15 ... 20 21 22 > >>
betimi --kosov
Fri, 3 Dec 2010 15:04 EST
a kan fillue me jap viza pune te sllovenis ju lutem ma ktheni pergjigjen pershendetje
Hashimi
Sun, 28 Nov 2010 18:03 EST
Pershendetje
Dshta me dit sa koh duhet me prit per ni viz studentore mu kan bo 1 muj e gjys kurfar pergjigje skom marr .
Qe kesh pas munsi mem kthy pergjigje shum faliminderit ose dikush qe e din nga vizituoret .
salih
Fri, 26 Nov 2010 11:47 EST
bublica
desha me dit aka mundesi me aplikue ne prishtin per viz te studentav ,dhe qfar dukumente duhen
faleminderit lum1-3d@hotmail.com
tung
Thu, 25 Nov 2010 13:33 EST
tung deshta me ju pyt mu ma kan leshu vizen vet du me dit a muj me marr ne prishtin a po me shku ne shkup
Aferdita
Tue, 23 Nov 2010 09:57 EST
do ishal shum mirnjohes nese dikush me tregon se qfar dokumenet me duhet te aplikoj per viz austriane per bashkim familjar.ju pershendes
tuna
Sun, 21 Nov 2010 11:52 EST
pershendetje
jam i ineteresuar qe qra dokunete me nevojiten per viz per bashkim familjar
keti_rakoc@hotmail.com
Fri, 19 Nov 2010 03:11 EST
Hatmone Neziraj
Pershendetje.Ju lutem e kam nji pytje? deshiroj te shkoj per vizit te shkurter ne Austri,me informoni se cfar dokumentacioni ne duhet mua si shtetase e Kosoves. ju lutem. Hatmone
Kushtrim
Thu, 18 Nov 2010 16:37 EST
Helo
pershendetje te nderuar,desha te di se a jam i obliguar qe per nje viz te bashkimkit familjar ta mesoj gjuhen gjermane siq ndodh me rastin e marrjes se vizave gjermane.
edhe a mundem me e kerku vizen ne prishtin apo ne ambasad te austris ne shkup,
dukagjin
Sun, 31 Oct 2010 12:05 EDT
dugi
une i kam derguar dokomenat ne shkup dhe me kan rofozu nje her me kan than deri sa i ban gruja 21 vjet nuk ban me marr viz prap i kam dorzu desha ta di a ashte vertet kjo a jo ju lutem me tregoni dugi
Gylhane
Thu, 21 Oct 2010 06:09 EDT
044188408
Si eshte e mundur qe te beje vizit varrin e nenes sime "tia rregulloj varrin"e cila ka vdekur para 2 viteve ne Linz te Austrise qka duhna me pase?

Post a comment on this page

We invite you to share your experiences with the Austrian Embassy — obtaining visas and other services, locating the building, and so on. Your comments may be seen by the public, so please do not include private information.

Your name
Headline
Your message
Max 2000 characters
 

This web site is not operated by the Embassy and your comments and questions will not necessarily be seen by its staff. Please note that this is not a forum for broad debate about the foreign policy of Austria, and such topics will be deleted.